Aktualności

DRONonLine – platforma inspekcyjna. Wypróbuj za darmo!

09
kw.  2019
Kategoria: Wszystkie

Brak lub niekompletne informacje  na temat zasobów powodują problemy z zarządzaniem i utrzymaniem odpowiedniego stanu technicznego aktywów w przedsiębiorstwach. Inspekcje umożliwiające przeglądanie oraz zaznaczanie miejsc usterek na materiałach inspekcyjnych wraz z markowaniem ich lokalizacji na mapie często wystarczają by zebrać niezbędne informacje i zarządzać infrastrukturą.

 

DRONonLine to znacznie więcej!

W aplikacji można również importować własne ortofotomapy i oraz warstwy wektorowe! Pomiary na mapie, wyświetlanie modeli 3D, transmisje na żywo to tylko kilka z wielu funkcjonalności, które ułatwiają wykonywanie inspekcji.

Jakie są inne zalety aplikacji?

Praca na najbardziej aktualnych danych i możliwość pomiaru i wskazania interesujących punktów na mapie, komentarze i udostępnianie całego projektu wszystkim zainteresowanym sprawia, że wszyscy mają kompletne informacje do wykonywania swoich zadań i rejestrowania  tego co zostało zrealizowane,  bezpośrednio w aplikacji. Modułowość DRONonLine pozwala utrzymać i zarządzać różnymi projektami m.in. :

  • dokumentacje foto video,
  • inspekcje stanu technicznego,
  • przeglądanie,
  • prace z podkładami mapowymi,
  • transmisje na żywo.

Dzięki tej możliwości, każdy z zainteresowanych, czyli np.: zlecający, wykonawca, operator drona oraz ekipy terenowe działają na tym samym zestawie danych.

 

Jak wygląda praca z aplikacją ?

Stwórz misje. Określ jej zasięg, uzupełnij szczegóły, takie jak, informacja o tym co jest celem inspekcji, żądane produkty oraz jaki jest termin na wykonanie zlecenia. Po określeniu zapotrzebowania, jeśli loty wykonywane są przez zewnętrzną firmę, misja może zostać udostępniona zewnętrznemu wykonawcy co umożliwi mu zaplanowanie i przygotowanie się do nalotu.
Po wykonaniu nalotów, wszystkie materiały mogą być udostępnione: zdjęcia, filmy, pliki wektorowe, ortofotomapy, modele pokrycia terenu, modele 3D i załączniki.
Dzięki takiej różnorodności typów danych, możliwe jest przeprowadzenie szeregu analiz. Jeśli przykładowo celem jest przeprowadzenie inspekcji dachu, oraz wskazanie wszystkich miejsc uszkodzonych oraz mogących spowodować defekt w przyszłości, możliwe jest użycie wysokorozdzielczych zdjęć w widmie widzialnym, ortofotomapy oraz stworzenie ortofotomapy z wykorzystaniem kamery termowizyjnej ukazującej mostki termiczne. Dzięki aplikacji możliwe jest nałożenie na siebie tych warstw, przenikanie, oraz zaznaczanie uszkodzonych miejsc na mapie i zdjęciach. Jeśli miejsce usterki zostało odfotografowane na więcej niż jednym zdjęciu, jedną usterkę można wskazać  z różnych perspektyw, co daje dodatkowe informacje ekipom monterów i dekarzy o tym jak podejść do problemu naprawy usterki. Dzięki możliwości zaznaczania usterek na mapie, w przypadku wielkoskalowych inspekcji, aspekt przestrzenny znacznie ułatwia orientacje oraz odnalezienie właściwych miejsc usterek.
Stan prac może być monitorowany oraz uaktualniany po każdym poszczególnym etapie prac, dzięki czemu wszyscy pracownicy są informowani na bieżąco.

Chcesz sprawdzić jak możliwości DRONonLine mogą usprawnić Twoje codzienne prace ? Załóż DARMOWE konto próbne i przekonaj się sam!

Kliknij tutaj, aby założyć darmowe konto i przetestować aplikację.

Udostępnij post